Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo

Mať v dnešnej dobe prístup k WiFi je teraz prioritou a nevyhnutnosťou. Pripojenie na internet kdekoľvek ide vždy bude dôležitým aspektom každodenného života pre milióny ľudí z celého sveta. Čo sa však stane, ak ho nemáte alebo sa nemôžete pripojiť na internet?

Preto mnoho ľudí hľadá spôsoby, ako získať bezplatné WiFi, najmä keď cestujú. Existuje veľa dôvodov, prečo ľudia stále hľadajú bezplatné WiFi. Môžete sa pripojiť na internet bez toho, aby ste museli minúť jediný dolár za svoje pripojenie.

ADVERTISEMENT

Pozrite si, ako nájsť bezplatné WiFi a čo musíte urobiť, keď sa pripojíte, v článku nižšie.

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázka: Tom’s Guide

Používanie verejného WiFi

Verejné zariadenia ako knižnice a parky často poskytujú bezplatné WiFi služby vďaka miestnej samospráve alebo súkromnej skupine, ktorá sa ponúka mať ich zadarmo. 

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázku: MakeUseOf

Tieto hotspoty sú ponúkané ako služba miestnej komunite buď na to, aby im pomohli zostať pripojení k internetu, alebo poskytli núdzový prístup na internet. 

ADVERTISEMENT

Ak plánujete pripojiť sa k verejnému WiFi, uistite sa, že ste dobre chránení. 

Zapnite svoj firewall a antivírusový program pred pripojením. Viac informácií o ochrane vášho zariadenia sa dozviete nižšie.

Skontrolujte kaviarne a kaviarne

Okrem knižníc a parkov ponúkajú kaviarne a kaviarne tiež bezplatné WiFi svojim zákazníkom. 

ADVERTISEMENT
Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázku: NordVPN

Pripojenie je otvorené pre každého zákazníka na pripojenie ako súčasť ich služieb. Stále však musíte najskôr skontrolovať, či podnik naozaj ponúka bezplatné WiFi na neobmedzený čas, pretože iné kaviarne vám umožnia pripojiť sa k ich WiFi len na obmedzený čas. 

Sú dokonca obchody, ktoré vyžadujú heslo na pripojenie a heslo na získanie musíte od nich zakúpiť.

Spýtajte sa svojho poskytovateľa

Môžete sa tiež opýtať vašeho poskytovateľa internetu, či ponúkajú možnosť pripojenia sa k WiFi zadarmo. 

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázka: IPVanish

Väčšina poskytovateľov často ponúka akcie, v rámci ktorých môžete mať zadarmo pripojenie na internet po obmedzený čas. 

To vám môže pomôcť ušetriť dosť peňazí a len sa prihlásiť na akciu po zvyšok dní, kedy potrebujete pripojenie k WiFi. 

Existujú akcie pre nových zákazníkov na zadarmo obmedzené pripojenie k WiFi alebo pre tých, ktorí spĺňajú podmienky programov pomoci.

Využite svoj mobilný telefón

Váš mobilný telefón má mobilné dáta, vďaka ktorým sa môžete pripojiť na internet. 

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázka: LinkedIn

Hoci môžete vždy použiť váš mobilný telefón na pripojenie k bezplatnému Wi-Fi, môžete ho použiť ako mobilné hotspot, takže sa môžete pripojiť k iným zariadeniam na internet bez dodatočných poplatkov. 

Všetko, čo musíte urobiť, je aktivovať mobilný hotspot vo svojom telefóne a pripojiť sa k iným zariadeniam. Všimnite si, že stále spotrebúva vaše mobilné dáta, takže buďte opatrní.

WiFi Sharing Apps

Niektoré aplikácie vám umožňujú zadarmo skontrolovať dostupnosť WiFi vo vašej oblasti. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť tieto aplikácie a používať ich vždy, keď sa dostanete do určitej oblasti. 

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázka: Kim Komando

Uvidíte mapu, na ktorej sú všetky dostupné WiFi siete a môžete sa k nim pripojiť, pretože mnoho užívateľov zdieľa svoje heslá v aplikácii. 

To vám pomáha pripojiť sa k ich WiFi zadarmo. Tieto aplikácie vám dokonca dajú vedieť, či je pripojenie silné a stabilné, takže môžete vybrať iné, ak je slabé. 

To by vám malo poskytnúť viac možností na nájdenie ďalších spôsobov pripojenia sa k WiFi zadarmo. Niektoré dobré príklady aplikácií na zdieľanie WiFi zahŕňajú WiFi Map a Instabridge.

Veci, ktoré treba zvážiť pred pripojením k bezplatnému WiFi

Verejné WiFi alebo bezplatné WiFi znamená, že každý sa môže pripojiť a používať pripojenie na internet v tomto konkrétnom sieti. 

Zistite, ako nájsť bezplatné WiFi zadarmo
Zdroj obrázka: BroadbandNow

To znamená aj to, že určití jednotlivci môžu toto bezplatné pripojenie zneužívať na poškodenie ostatných. Môžu použiť sieť na hackovanie vášho systému, ak nie ste opatrní, a krádež osobných informácií z vášho zariadenia. 

Našťastie, existuje veľa spôsobov ako sa ochrániť. Toto sú veci, ktoré musíte zvážiť pred pripojením k bezplatnému WiFi.

Aktivujte svoj firewall a antivírusový program

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je aktivovať váš firewall a antivírusový program pred pripojením k bezplatnému WiFi. To znesie ťažkosti pre každého, kto sa pokúsil pristupovať k vašej sieti, pretože blokuje akéhokoľvek potenciálneho útočníka. 

Taktiež skenuje váš celý systém na prítomnosť vírusov a malware a následne ju izoluje, aby chránil zvyšok vášho systému pred infikovaním. 

Hoci sú tieto funkcie často predvolene zapnuté, je najlepšie skontrolovať, či sú aktivované a chrániť sa tým.

Nezadávajte na reklamy s vyskakovacími oknami

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať do problémov na bezplatnej sieti WiFi je, keď kliknete na vyskakovacie reklamy. Reklamy sú vždy prítomné pri návšteve webovej stránky, ale musíte byť veľmi opatrní a vyhnúť sa kliknutiu na ne.

Namiesto toho sa snažte reklamu ihneď zavrieť, než kliknete niekde inde. Klikanie na tieto reklamy má vysoké riziko infikovania vášho systému malwarom alebo vírusmi.

Záver

Pri prístupe k bezplatnému WiFi vždy dôrazne odporúčame, aby ste mali najlepšie bezpečnostné systémy na ochranu vášho počítača alebo mobilného telefónu. Existuje veľa spôsobov, ako sa pripojiť k WiFi zadarmo, ale stále musíte byť veľmi opatrní. Uistite sa, že dodržiavate vyššie uvedené odporúčania, aby ste zostali pripojení k internetu.

Čítajte v inom jazyku