آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان

دسترسی به وای فای امروزه یک اولویت و ضرورت شده است. اتصال به اینترنت هر جا که باشید، همیشه یک جنبه مهم از زندگی روزمره برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان خواهد بود. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر دسترسی به اینترنت نداشته باشید یا نتوانید متصل به اینترنت بمانید؟

بنابراین بسیاری از افراد به دنبال راه‌های برای دسترسی رایگان به وای فای هستند، به ویژه زمانی که در حال سفر هستند. بسیاری از دلایل وجود دارد که باعث می‌شود افراد همچنان به دنبال یافتن وای فای رایگان باشند. شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای به اینترنت وصل شوید.

ADVERTISEMENT

با استفاده از راهنمای چگونگی پیدا کردن وای فای رایگان و چه کاری باید بکنید زمانی که به اینترنت متصل می‌شوید، آشنا شوید.

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: Tom’s Guide

استفاده از WiFi عمومی

اماکن عمومی مانند کتابخانه ها و پارک ها اغلب به خدمات WiFi رایگان دسترسی دارند و این به تشکر از دولت محلی یا یک گروه خصوصی است که این خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند. 

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: MakeUseOf

این اماکن نقاط داغ به عنوان یک خدمات برای جامعه محلی ارائه می شوند تا به آنها کمک کنند یا به اینترنت متصل بمانند یا دسترسی اضطراری به اینترنت داشته باشند. 

ADVERTISEMENT

اگر قصد دارید به WiFi عمومی متصل شوید، اطمینان حاصل کنید که خودتان حفاظت شده اید. 

فایروال و برنامه آنتی ویروس خود را قبل از اتصال فعال کنید. می توانید بیشتر در مورد حفاظت از دستگاه خود در پایین بیاموزید.

بررسی کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها

علاوه بر کتابخانه‌ها و پارک‌ها، کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها نیز اینترنت بی‌سیم رایگان را به مشتریانشان ارائه می‌دهند. 

ADVERTISEMENT
آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: NordVPN

اتصال برای هر مشتری باز است تا بتوانند به عنوان بخشی از خدماتشان به آن متصل شوند. با این حال، باید ابتدا بررسی کنید که آیا مکان اینترنت بی‌سیم رایگان برای مدت نامحدود ارائه می‌دهد یا خیر، زیرا برخی از قهوه‌خانه‌ها فقط به شما اجازه می‌دهند که برای مدت محدودی به اینترنت آن‌ها متصل شوید. 

حتی فروشگاه‌هایی هم وجود دارد که برای اتصال به اینترنت نیاز به رمز ورود دارند و برای دریافت رمز، باید از آن‌ها خرید کنید.

از ارائه‌دهنده خود بپرسید

همچنین می‌توانید از ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی خود بپرسید که آیا امکان اتصال رایگان به وای‌فای را ارائه می‌دهند.

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: IPVanish

اکثر ارائه‌دهندگان اغلب پیشنهادات ویژه (پروموشن‌ها) ارائه می‌کنند که شما می‌توانید برای مدت محدودی از اتصال اینترنتی رایگان بهره‌برید.

این می‌تواند به شما کمک کند که مقدار کافی از پول صرفه‌جویی کنید و فقط برای بقیه روزهایی که به اتصال وای‌فای نیاز دارید، به یک پرومو اشتراک بگذارید.

پروموشن‌هایی برای مشتریان جدید برای دسترسی به اتصال وای‌فای محدود زمانی رایگان یا کسانی وجود دارند که برای برنامه‌های کمکی واجد شرایط هستند.

استفاده از گوشی همراهتان

گوشی همراه شما دارای داده همراه است که امکان اتصال شما به اینترنت را فراهم می کند. 

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: LinkedIn

هر گاه بخواهید، می توانید همیشه از گوشی همراه خود برای اتصال به وای فای رایگان استفاده کنید، می توانید از آن به عنوان یک نقطه دسترسی همراه استفاده کنید تا بتوانید دستگاه های دیگر خود را به اینترنت وصل کنید بدون هزینه اضافی. 

تنها کافی است نقطه دسترسی همراه را روی گوشی خود فعال کنید و آن را به دستگاه های دیگر متصل کنید. توجه داشته باشید که هنوز به داده همراه شما نیاز دارد پس مراقب باشید.

اپلیکیشن‌های اشتراک وای‌فای

بعضی از اپلیکیشن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به صورت رایگان وای‌فای موجود در منطقه‌تان را بررسی کنید. کافی است این اپلیکیشن‌ها را دانلود کرده و هر زمان که به یک منطقه خاص می‌روید، از آن‌ها استفاده کنید. 

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: کیم کوماندو

شما یک نقشه خواهید دید که تمام شبکه‌های وای‌فای موجود را نشان می‌دهد و می‌توانید به آن‌ها متصل شوید زیرا بسیاری از کاربران رمزعبورهای خود را در اپلیکیشن به اشتراک می‌گذارند. 

این به شما کمک می‌کند تا به رایگان به وای‌فای آن‌ها متصل شوید. این اپلیکیشن‌ها حتی به شما اطلاع می‌دهند که آیا اتصال قوی و پایدار است، بنابراین می‌توانید انتخاب دیگری بکنید اگر ضعیف است. 

این به شما کمک می‌کند گزینه‌های بیشتری برای یافتن راه‌های بیشتری برای اتصال به وای‌فای رایگان داشته باشید. برخی از مثال‌های خوب از اپلیکیشن‌های اشتراک وای‌فای شامل نقشه وای‌فای و اینستابریج می‌شود.

مواردی که قبل از اتصال به شبکه WiFi رایگان باید در نظر بگیرید

WiFi عمومی یا WiFi رایگان به این معنی است که همه می‌توانند به این شبکه خاص متصل شده و از اتصال اینترنت آن استفاده کنند.

آموزش نحوه یافتن اینترنت وای فای رایگان
منبع تصویر: BroadbandNow

این همچنین به این معنی است که افرادی خاصی وجود دارند که ممکن است از این اتصال رایگان برای آسیب زدن به دیگران استفاده کنند. آنها می‌توانند از شبکه برای هک کردن سیستم شما در صورت عدم دقت و دزدیدن اطلاعات شخصی از دستگاه شما استفاده کنند.

به خوشبختی، راه‌های زیادی برای محافظت از خود وجود دارد. اینها مواردی هستند که باید قبل از اتصال به WiFi رایگان در نظر بگیرید.

فعال کردن فایروال و آنتی ویروس خود

اولین چیزی که باید انجام دهید فعال کردن فایروال و برنامه آنتی ویروس خود است پیش از اتصال به وای-فای رایگان است. این باعث می شود برای هیچ کسی که می‌خواهد به سیستم شما دسترسی پیدا کند، دشوار شود زیرا هر حمله‌کننده احتمالی را مسدود می‌کند.

همچنین، سیستم شما را برای هر گونه ویروس و مالور اسکن می‌کند سپس آن‌ها را جدا کرده تا بخش دیگری از سیستم شما از عفونت جلوگیری شود.

هر چند این امکانات اغلب به صورت پیش‌فرض فعال هستند، اما بهتر است ابتدا بررسی کنید و مطمئن شوید که فعال شده‌اند تا بتوانید خودتان را حفاظت کنید.

در تبلیغات پاپ-آپ کلیک نکنید

یکی از راحت‌ترین روش‌هایی که ممکن است در شبکه وای‌فای رایگان به مشکل بخورید، زمانی است که بر روی تبلیغات پاپ-آپ کلیک می‌کنید. تبلیغات همیشه در هنگام بازدید از یک وب‌سایت حاضر هستند، اما باید بسیار دقت کنید و از کلیک کردن بر روی آن‌ها خودداری کنید.

به جای آن، سعی کنید تبلیغ را به سرعت ببندید قبل از آنکه در هر مکانی دیگری کلیک کنید. کلیک بر روی این تبلیغات با خطر بالایی از عفونت سیستم شما توسط بدافزارها یا ویروس‌ها همراه است.

دانلود برنامه‌های معتبر فقط

اگر از برنامه‌های به اشتراک‌گذاری WiFi استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که تنها از پلتفرم‌های معتبر مانند فروشگاه Google Play و فروشگاه اپل دانلود کنید.

این کار اطمینان می‌دهد که برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید، از اطلاعات شخصی ذخیره شده در تلفن همراه شما و دیگر دستگاه‌هایتان سوءاستفاده نمی‌کنند. همچنین می‌توانید از یک VPN برای پنهان کردن آدرس IP خود برای امنیت بیشتر استفاده کنید.

نتیجه گیری

هنگام دسترسی به وای فای رایگان، همیشه مطمئن شوید که شما دارای بهترین سیستم‌های امنیتی برای محافظت از کامپیوتر یا تلفن همراه خود هستید. بسیاری از روش‌هایی برای اتصال رایگان به وای فای وجود دارد، اما همچنان باید بسیار محتاط باشید. مطمئن شوید که پیشنهادات بالا را رعایت کنید تا به اینترنت وصل باقی بمانید.

در زبان دیگری بخوانید