Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi

Mít v dnešní době přístup k WiFi je nyní prioritou a nezbytností. Připojení k internetu kdekoli jdete vždy bude důležitým aspektem každodenního života pro miliony lidí po celém světě. Ale co když ho nemáte nebo se nemůžete udržet připojeni k internetu?

Proto mnoho lidí hledá způsoby jak získat zdarma WiFi zejména při cestování. Existuje mnoho důvodů, proč lidé nadále hledají zdarma WiFi. Můžete zůstat připojeni k internetu, aniž byste museli utratit jediný dolar za své připojení.

ADVERTISEMENT

Zjistěte, jak najít zdarma WiFi a co musíte udělat, abyste se připojili, v článku níže.

Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: Tom’s Guide

Využívání veřejného WiFi

Veřejná zařízení, jako jsou knihovny a parky, často poskytují bezplatné WiFi služby díky místní vládě nebo soukromé skupině, která je nabízí zdarma. 

Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: MakeUseOf

Tyto ústřední body jsou nabízeny jako služba pro místní komunitu, buď pro pomoci jim zůstat připojeni k internetu, nebo pro poskytnutí nouzového přístupu k internetu. 

ADVERTISEMENT

Pokud plánujete připojit se k veřejnému WiFi, ujistěte se, že jste dobře chráněni. 

Zapněte svoji firewall a antivirový program před připojením. O ochraně vašeho zařízení se dozvíte více níže.

Zkuste kavárny a kavárny

Kromě knihoven a parků také kavárny a kavárny nabízí svým zákazníkům zdarma WiFi. 

ADVERTISEMENT
Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: NordVPN

Připojení je otevřeno pro každého zákazníka pro připojení jako součást jejich služby. Přesto musíte nejprve zkontrolovat, zda zařízení skutečně nabízí zdarma WiFi na neomezenou dobu, protože jiné kavárny vám umožní připojit se k jejich WiFi pouze na omezenou dobu. 

Dokonce jsou obchody, které vyžadují heslo k připojení a abyste získali heslo, musíte u nich něco zakoupit.

Zeptejte se svého poskytovatele

Můžete také požádat svého poskytovatele internetových služeb, zda vám umožní připojit se k Wi-Fi zdarma. 

Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: IPVanish

Většina poskytovatelů často nabízí akční nabídky, kde můžete mít zdarma připojení k internetu po omezenou dobu. 

To vám může pomoci ušetřit dostatečné peníze a jen se přihlásit ke konkrétní akční nabídce po zbývající dny, kdy budete potřebovat připojení k Wi-Fi. 

Existují akční nabídky pro nové zákazníky na omezenou dobu připojení k Wi-Fi zdarma, nebo pro ty, kteří splňují podmínky sociálních programů pomoci.

Používejte svůj mobilní telefon

Váš mobilní telefon má mobilní data, která vám umožňují připojit se k internetu. 

Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: LinkedIn

Pokud můžete vždy použít svůj mobilní telefon k připojení k bezplatné Wi-Fi, můžete ho využít jako mobilní hotspot, takže se můžete připojit k internetu bez dalších poplatků. 

Vše, co musíte udělat, je povolit mobilní hotspot na svém telefonu a připojit se k ostatním zařízením. Mějte na paměti, že stále spotřebuje vaše mobilní data, takže buďte opatrní.

Aplikace pro sdílení WiFi

Některé aplikace vám umožní zdarma kontrolovat dostupnost bezplatného WiFi ve vašem okolí. Stačí si tyto aplikace stáhnout a používat je pokaždé, když se dostanete do určité oblasti. 

Obraz
Šource obrázku: Kim Komando

Uvidíte mapu, která zobrazuje všechny dostupné sítě WiFi, a můžete se k nim připojit, protože mnoho uživatelů sdílí svá hesla ve skutečné aplikaci. 

To vám pomůže se připojit k jejich WiFi zdarma. Tyto aplikace dokonce oznamují, zda je připojení silné a stabilní, abyste si mohli vybrat jiné, pokud je slabé. 

To by vám mělo poskytnout více možností najít další způsoby, jak se připojit k WiFi zdarma. Některé dobré příklady aplikací pro sdílení WiFi zahrnují WiFi Map a Instabridge.

Věci, které je třeba zvážit před připojením k bezplatné Wi-Fi

Veřejné Wi-Fi nebo bezplatné Wi-Fi znamená, že každý se může připojit a používat připojení k internetu v dané síti. 

Naučte se, jak zdarma najít Wi-Fi
Zdroj obrázku: BroadbandNow

To také znamená, že budou určití jednotlivci, kteří zneužijí toto bezplatné připojení k tomu, aby ublížili ostatním. Mohou využít síť k tomu, aby se neopatrně vloupali do vašeho systému a odcizili osobní informace z vašeho zařízení. 

Nicméně, existuje mnoho způsobů, jak se chránit. To jsou věci, které je třeba zvážit před připojením k bezplatné Wi-Fi.

Aktivujte svůj firewall a antivirový program

Velmi první věcí, kterou musíte udělat, je aktivovat firewall a antivirový program před připojením k bezplatné Wi-Fi. Tímto krokem je ztíženo možností někomu přístup ke vašemu systému, jelikož blokuje jakéhokoli by mohl útočníka. 

Také skenuje váš celý systém na viry a malware a následně ho izoluje pro ochranu zbytku systému před infekcí. 

Byť jsou tyto funkce často povoleny automaticky, je nejlepší si to zkontrolovat první a zjistit, zda jsou aktivovány, abyste se mohli chránit.

Neklikněte na vyskakovací reklamy

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se dostat do problémů v bezplatné síti WiFi, je kliknutí na vyskakovací reklamy. Reklamy jsou vždy přítomny při návštěvě webové stránky, ale musíte být velmi opatrní a vyhnout se kliknutí na ně. Místo toho se snažte reklamu okamžitě zavřít před tím, než kliknete na cokoli jiného. Kliknutím na tyto reklamy existuje vysoké riziko infekce vašeho systému malwarem nebo viry.

Pouze Stahujte Legitimní Aplikace

Pokud používáte aplikace pro sdílení WiFi, ujistěte se, že stahujete pouze ze legitimních platforem jako je Google Play Store a Apple App Store

Tím zajistíte, že aplikace, které používáte, nezneužívají osobní informace uložené ve vašem telefonu a dalších zařízeních. K zvýšení bezpečnosti můžete také použít VPN k zakrytí vaší IP adresy.

Závěr

Při připojování k bezplatnému WiFi vždy ujišťte se, že máte nejlepší bezpečnostní systémy chránící váš počítač nebo mobilní telefon. Existuje mnoho způsobů, jak se připojit k bezplatnému WiFi, ale stále musíte být velmi opatrní. Ujistěte se, že dodržujete výše uvedená doporučení, abyste zůstali připojeni k internetu.

Číst v jiném jazyce