Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo

Mając dostęp do WiFi w dzisiejszych czasach jest teraz priorytetem i koniecznością. Połączenie internetowe gdziekolwiek idziesz zawsze będzie ważnym aspektem codziennego życia dla milionów ludzi na całym świecie. Ale co się dzieje, jeśli go nie masz lub nie możesz pozostać połączony z internetem?

DLatego wiele osób szuka sposobów na dostanie darmowego WiFi, zwłaszcza gdy podróżują. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie nadal szukają darmowego WiFi. Możesz pozostać połączony z internetem, nie wydając ani jednego dolara na swoje połączenie.

ADVERTISEMENT

Sprawdź jak znaleźć darmowe WiFi i co musisz zrobić, aby się połączyć, w artykule poniżej.

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazka: Tom’s Guide

Korzystanie z Publicznego WiFi

Publiczne miejsca takie jak biblioteki i parki często oferują bezpłatne usługi WiFi, wszystko dzięki lokalnej administracji lub prywatnej grupie, która zdecydowała się udostępnić je za darmo. 

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazu: MakeUseOf

Te punkty dostępu są oferowane jako usługa dla lokalnej społeczności, aby pomóc im pozostać połączonymi z internetem lub zapewnić im dostęp do internetu w przypadku nagłych sytuacji. 

ADVERTISEMENT

Jeśli planujesz połączenie się z publicznym WiFi, upewnij się, że jesteś dobrze chroniony. 

Włącz swoją zapórę ogniową oraz program antywirusowy przed połączeniem się. Możesz dowiedzieć się więcej na temat ochrony Twojego urządzenia poniżej.

Sprawdź kawiarnie i kawiarnie

Oprócz bibliotek i parków, kawiarnie i kawiarnie również oferują swoim klientom darmowe WiFi. 

ADVERTISEMENT
Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Image Source: NordVPN

Połączenie jest pozostawione otwarte dla każdego klienta, aby się połączyć jako część ich usługi. Musisz jednak najpierw sprawdzić, czy lokal faktycznie oferuje darmowe WiFi przez nieograniczony czas, ponieważ inne kawiarnie pozwalają ci tylko połączyć się z ich WiFi przez ograniczony czas. 

Są nawet sklepy, które wymagają hasła , aby się połączyć, a hasło trzeba zakupić u nich.

Zapytaj swojego dostawcę

Możesz również zapytać swojego dostawcę usług internetowych, czy oferują możliwość bezpłatnego podłączenia do WiFi. 

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazu: IPVanish

Większość dostawców często oferuje promocje, w ramach których możesz skorzystać z bezpłatnego połączenia internetowego przez ograniczony czas. 

Może to pomóc ci zaoszczędzić wystarczająco pieniędzy i jedynie zapisać się na promocję na pozostałe dni, gdy potrzebujesz połączenia z WiFi. 

Dla nowych klientów są dostępne promocje umożliwiające bezpłatne korzystanie z WiFi przez ograniczony czas lub dla osób spełniających kryteria programów wsparcia.

Użyj swojego telefonu komórkowego

Twój telefon komórkowy ma dane mobilne, które pozwalają ci na połączenie z internetem.

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazu: LinkedIn

Mimo że zawsze możesz używać swojego telefonu komórkowego do połączenia z darmowym WiFi, możesz także używać go jako punkt dostępu mobilnego, aby można było podłączyć inne urządzenia do internetu bez dodatkowych opłat.

Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć punkt dostępu mobilnego w swoim telefonie i podłączyć go do innych urządzeń. Pamiętaj, że nadal będziesz zużywać swoje dane mobilne, więc uważaj.

Aplikacje do Dzielenia Się WiFi

Niektóre aplikacje pozwalają Ci sprawdzić darmowe WiFi w Twojej okolicy. Wystarczy pobrać te aplikacje i korzystać z nich, gdy udajesz się do określonego obszaru. 

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazu: Kim Komando

Zobaczysz mapę, na której widoczne są wszystkie dostępne sieci WiFi, do których możesz się podłączyć, ponieważ wielu użytkowników udostępnia swoje hasła w aplikacji. 

To pozwala Ci podłączyć się do ich WiFi za darmo. Te aplikacje informują nawet, czy połączenie jest mocne i stabilne, więc możesz wybrać inne, jeśli jest słabe. 

To powinno dać Ci więcej opcji na znalezienie sposobów na darmowe podłączenie się do WiFi. Kilka dobrych przykładów aplikacji do dzielenia się WiFi to WiFi Map i Instabridge.

Rzeczy do rozważenia przed połączeniem się z darmowym WiFi

Publiczne WiFi lub darmowe WiFi oznacza, że każdy może połączyć się i korzystać z połączenia internetowego w danej sieci. 

Dowiedz się, jak znaleźć darmowe Wi-Fi za darmo
Źródło obrazka: BroadbandNow

Oznacza to również, że będą pewni ludzie, którzy wykorzystają to darmowe połączenie, aby zaszkodzić innym. Mogą oni użyć sieci, aby włamać się do twojego systemu i ukraść osobiste informacje z twojego urządzenia. 

Na szczęście, istnieje wiele sposobów, aby się zabezpieczyć. Oto rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim połączysz się z darmowym WiFi.

Włącz swój firewall i program antywirusowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest włączenie swojego firewalla i programu antywirusowego przed połączeniem się z darmowym WiFi. Utrudnia to dostęp do twojego systemu, blokując potencjalnego atakującego. 

Program również skanuje cały system w poszukiwaniu wirusów i malware, a następnie izoluje go, aby chronić resztę systemu przed zakażeniem. 

Choć te funkcje często są włączone domyślnie, zalecam sprawdzenie ich statusu, aby się zabezpieczyć.

Nie klikaj w wyskakujące reklamy

Jednym z najprostszych sposobów na to, żebyś został zainfekowany w ramach sieci Wi-Fi jest kliknięcie w reklamy typu pop-up. Reklamy zawsze się pojawiają podczas przeglądania stron internetowych, ale musisz być bardzo ostrożny i unikać ich klikania. 

Zamiast tego, spróbuj zamknąć reklamę natychmiast, zanim klikniesz gdziekolwiek indziej. Kliknięcie w te reklamy niesie ze sobą wysokie ryzyko zainfekowania systemu złośliwym oprogramowaniem lub wirusami.

Pobieraj tylko legalne aplikacje

Jeśli korzystasz z aplikacji do udostępniania WiFi, upewnij się, że pobierasz aplikacje tylko z legalnych platform takich jak Google Play Store i Apple App Store.

W ten sposób zapewnisz, że aplikacje, których używasz, nie wykorzystują informacji osobistych przechowywanych na twoim telefonie i innych urządzeniach. Możesz również użyć sieci VPN, aby zabezpieczyć swój adres IP.

Zakończenie

Korzystając z darmowego WiFi, zawsze upewnij się, że posiadasz najlepsze systemy zabezpieczeń, aby chronić swój komputer lub telefon komórkowy. Istnieje wiele sposobów, aby połączyć się z darmowym WiFi za darmo, ale nadal musisz być bardzo ostrożny. Upewnij się, że stosujesz się do powyższych zaleceń, aby pozostać podłączonym do internetu.

Czytaj w innym języku