Walmart – İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Walmart, iş arayanlar için birçok cazip iş fırsatı sunan bir perakende şirketidir. Neredeyse herkesin bu şirkete katılmak istemesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Fırsatlar rekabetçi ücretlerden kariyer gelişimine ve ilerlemeye kadar uzanmaktadır.

Walmart’ta çalışmanın çok sayıda avantajı olduğuna inanamayacaksınız. Aradığınız türde avantajlar sunan düzenli bir iş arıyorsanız, Walmart en iyi seçenektir.

ADVERTISEMENT

Kendi yolculuğunuza nasıl başlayabileceğinizi ve Walmart’ta iş başvurusu yapmayı nasıl öğrenebileceğinizi inceleyin.

Kaynak: Quartz

Walmart’da Çalışmak Nasıl Bir Şey?

Walmart’ta iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız sormak isteyeceğiniz ilk soru orada çalışmak nasıl bir şey diye sorabilirsiniz. 

Görsel Kaynak: Walmart Corporate

Walmart müşterilerle etkileşimde bulunmanız gereken bir perakende şirketidir. Eğer insanlarla iyi anlaşamayan biri değilseniz zor bir durumda bulabilir veya müşterilerle etkileşim gerektirmeyen şirket içindeki işlere başvurmanız gerekebilir

ADVERTISEMENT

Çok sayıda eski çalışan mağazanın birçok fayda sağladığını belirtmiştir ve yorumlar onların istikrarlı bir gelir, uygun çalışma saatleri sunduğunu ve diğer sektörlere aktarılabilir birçok beceriyi öğrendiklerini tekrarlamıştır.

Walmart’da Neden Başvurmalısınız?

Dünyanın en göz alıcı işi olmayabilir ama düzenli bir gelire ve tatmin edici bir işe sahip olmak istiyorsanız, Walmart başarınızın anahtarıdır.

Yöneticilerin sizinle işbirliği yapmaya daha fazla istekli olduklarını göreceksiniz ve onlarla çalışmaya başlamak için bir üniversite diplomasına bile ihtiyacınız yok. Ayrıca, büyümek için birçok kariyer fırsatı bulunmaktadır ve bu ekonomide düzenli bir işe sahip olmak sizin için çok şey ifade edecektir.

ADVERTISEMENT

Bunun dışında, sağlık sigortası, emeklilik planları, kariyer geliştirme programları ve daha birçok çalışan faydasına erişim sağlar.

Walmart’da İş Başvurusu Yapmaya Hazırlanmak

Walmart’ta iş başvurusu yapmak, özellikle herhangi bir iş için ilk kez başvuruyorsanız, bir hayli hazırlık gerektirir. 

Görsel Kaynağı: PYMNTS

Hazırlık, sorunları önceden tahmin etmenize ve hemen çözmenize yardımcı olabilir, böylece tüm işe alım sürecini hiç vakit kaybetmeden tamamlamanıza olanak sağlar. 

Başvurunuz için hazırlık yapmanız gerekenleri aşağıda kontrol edin.

Rolünüzü Keşfedin ve Anlayın

Walmart iş başvurusu yapmanın en iyi yanı, resmi web sitesinde sunulan birçok rolü keşfedebilmenizdir.

İş ilanlarını bulabilir ve her birini inceleyerek hangisinin size en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce adayların rolü ve sorumlulukları anlamaları gerekmektedir.

Ayrıca, şirketin tarihini, iş kültürünü ve misyonunu araştırmak da, inandıkları şeyleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Özgeçmişinizi Hazırlayın

Özgeçmişiniz başvurunuzda çok kritik bir role sahiptir. Tüm kişisel bilgilerinizi ve iletişim detaylarınızı içermelidir.

Her şeyin doğru ve doğru olduğundan emin olun, dahil sunduğunuz beceriler. Becerilerinizi vurguladığınızdan ve aynı zamanda başvurduğunuz pozisyonla ilgili olduğundan emin olun.

Etkileyici Giyin

Çoğu insan genellikle uygun şekilde giyinmenin mülakatçı üzerinde iyi bir izlenim bırakabileceğini hafife alır.

Mülakata sadece onları etkilemek için bir takım elbise giymeniz gerekmediği gibi, mülakata geldiğinizde uygun bir şekilde giyinmek, mülakatçı üzerinde kalıcı bir etki bırakacaktır.

Bu tek başına sizi işe alım sürecinde destekleyebilir ve işe alınma şansınızı artırabilir.

Walmart’da İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Walmart’ta iş başvurusu yapmak, resmi web sitesini ziyaret ederek başlar. Web sitesinde size sunulan birçok bilgi olacaktır ve biraz kafa karıştırıcı olabilir. 

Resim Kaynağı: RetailWire

İşte Walmart’ta iş başvurusu yapmak için basitleştirilmiş adımlar.

Hesap Oluşturma

Bir hesap oluşturun ya da zaten bir hesabınız varsa oturum açın. Hesabınız aynı zamanda başvurunuz süresince profiliniz olarak da hizmet verecektir. 

Profiliniz, başvurunuz sırasında kontrol edileceği için başvuru için gerekli tüm detayları içermelidir

Oturum açıldıktan sonra, Kariyerler ana sayfasına gidin ve başvurmak istediğiniz işi seçin.

Online Başvuru

Başvuru‘ya tıklayın ve bilgilerinizi içeren online başvuru formunu doldurun. CV’niz, ön yazınız ve diğer birçok belgeyi yüklemeniz de gerekecek. 

Yazım hataları için her şeyi gözden geçirmeyi ve belgelerin doğru şekilde yüklendiğinden emin olmayı unutmayın ve ardından göndermeden önce kontrol edin. 

Gönderimden sonra, başvurunuzu gözden geçirecekler ve tekrar onlardan bir haber alana kadar birkaç gün beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Görüşme ve Değerlendirme

Birkaç gün sonra, sizi işe almaları durumunda bir e-posta veya telefon çağrısı almalısınız. Ofislerine görüşmeye ve becerilerinizi test etmek için bir dizi değerlendirmeye katılmanız planlanacak. 

Görüşmenize hazırlıklı olun ve etkinlik için uygun şekilde giyinin. Görüşmeden önce zamanında gelmeyi sağlayarak görüşmeye doğru şekilde hazırlanın. 

Hem görüşme hem de değerlendirme zaman alabilir hatta bütün gün sürebilir.

Arka Plan Kontrolü ve İş Teklifi

Mülakat ve değerlendirmenin ardından, tam başvurunuzu inceleyecekler.

İşe alım sürecinin bu aşamasında arka plan kontrolü yapacaklar ve daha fazla detay için eski işvereninizle iletişime geçecekler.

Eski işvereninizi de haberdar ederek sürprizle karşılaşmamalarını sağlayın. Arka plan kontrolü yapıldıktan sonra, iş teklifi için tekrar ofislerine gelmenizi isteyecekler.

Sonuç

Walmart‘ta iş başvurusu yapmanız gereken birçok neden var. Şirket, dünya çapında çeşitli roller sunan geniş bir mağaza ve ofis ağına sahip. Giriş seviyesinden kurumsal pozisyonlara kadar çeşitli roller sunan Walmart’ta kariyer düşünenler için doğru seçim olduğunuzu kanıtlama şansınız var, bu yüzden bugün başvuruda bulunun!

Başka bir dilde oku