KFC – İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu yapmak her zaman hazırlıklı değilseniz zor olabilir. Her kurumun kendi işe alım süreci vardır ve eğer araştırma yapmamışsanız, bir sonraki adımların neler olduğunu bilemezsiniz.

KFC’de iş başvurusunda bulunurken, işe alım süreçlerini takip etmeniz ve işe alınma şansınızı artırmanız gerekir. İşe alım süreçleri oldukça basit bir şekilde izlenebilir ve fazla adım içermez.

ADVERTISEMENT

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, KFC’de iş başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi almak için aşağıdaki kılavuza göz atın .

KFC - İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Resim Kaynağı: KFC

KFC’de İş Bulma Yolları

KFC’de iş başvurusunda bulunmayı düşündüğünüzde hemen yerel mağazayı arayıp yöneticiden bir başvuru formu istemek istersiniz.

KFC - İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Görsel Kaynağı: Oldham Chronicle

KFC’de iş bulmanın birkaç yolu vardır. Onları aşağıda bulabilirsiniz.

ADVERTISEMENT

Yüz Yüze Başvuru

KFC’de iş başvurusu yapmanın en yaygın ve geleneksel yolu yüz yüze başvurudur. Bu, mağazayı arayıp yöneticiyle konuştuğunuz zamandır.

Mağazaya gelmek için bir program alırsınız ve iş başvurusu yapmak için yöneticiyle konuşursunuz. Başvuranlar özgeçmişlerini verir, yöneticiden görüşmeye dair başka bir arama bekler ve işe alınır.

Resmi Web Sitesi

KFC’de iş başvurusu yapmanın başka harika bir yolu da resmi web sitesi üzerinden yapmaktır. Çevrimiçi başvuruda birçok avantaj vardır. 

ADVERTISEMENT

İş ilanı seçtikten hemen sonra başvuruda bulunabilirsiniz; ayrıca birçok kariyer seçeneği bulunmaktadır. Başvurunuz neredeyse anında işleme alınır ve işe alınmak için sıra beklemek zorunda kalmazsınız.

Networking

Eğer KFC’de zaten çalışan bir arkadaşınız veya aile üyeniz varsa, siz de başvurabileceğiniz iş ilanları olup olmadığını sormayı denemelisiniz. 

Ağ kurma, KFC’de zaten çalışan biri olduğunda en iyi şekilde çalışır ve işe alınma şansınızı en üst seviyeye çıkarır. İş bulmanıza yardımcı olması için bağlantılarınızı kullanmaktan çekinmeyin.

KFC’de Hangi Tür İşler Mevcut?

KFC, başvurabileceğiniz birçok iş fırsatı sunuyor. Arama işlevi, en uygun işi kolayca web sitelerinde bulmanıza olanak tanır. 

KFC - İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Görsel Kaynak: Harri

Doğrudan mağazada başvuruda bulunursanız, mağaza içindeki mevcut boş pozisyonlarla sınırlı kalabilirsiniz. İşte herhangi bir KFC’de başvurabileceğiniz bazı işler.

Takım Üyeleri

Takım üyeleri, uygun bir KFC şubesinde çalışanlar için genel bir terimdir. Genellikle müşterilerle ilgilenirler, siparişlerini alır, hazırlar ve zamanında servis ederler.

Mağaza içindeki birçok rol takım üyelerinden gelir ve terfi alabileceğiniz iyi bir şans vardır. Bazı roller arasında gözetmenler, yöneticiler ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Kurumsal

KFC’nin dünya çapında kurumsal ofisleri de bulunmaktadır ve birçok insan bunların aynı zamanda kurumsal ofislerinde birçok kişiyi işe aldığını bilmiyor. 

Bu işler, idari görevler, muhasebe, pazarlama, araştırma, insan kaynakları vb. etrafında dönüyor. 

Kurumsal ofislerinde çalışmak markaya katkıda bulunmanızı sağlar. Ancak, kurumsal işler için gereksinimler mağaza işlerinden farklıdır.

Senin İçin Uygun KFC İşi Nasıl Belirlenir

Çok sayıda iş imkanı olduğunda, hangi pozisyonun yeteneklerine en uygun olduğunu belirlemek zor olabilir. 

KFC - İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Resim Kaynağı: Berkshire

Bazıları takım üyesi pozisyonu için uygun olabilirken, diğerleri kurumsal ofise daha uygundur. 

Size doğru KFC işini belirlemenize yardımcı olacak bazı şeyler şunlardır.

Farklı Pozisyonları Keşfedin

Resmi web sitesi, KFC’de mevcut olan farklı türdeki pozisyonları keşfetmenin en iyi yoludur. Mükemmel pozisyonu bulmak için web sitesinde arama yapabilir veya iş ilanları arasında belirli kategorileri filtrelemek için kategori filtreleme işlevini kullanabilirsiniz.

Niteliklerinize uygun farklı rolleri keşfetmeye çalıştıkça, işe alınma olasılıklarınız artar ve daha fazla seçeneğiniz olur.

Görevleri ve Sorumlulukları İnceleyin

İdeal iş fırsatını ararken, her zaman rolü ve ilgili sorumlulukları tam anlamıyla anlamak için iş açıklamasını okuyun.

Burada aynı zamanda ilgilenilen rol için gerekli nitelikler ve becerilerin gereksinimlerini bulabilirsiniz. Başvuranlar, işe alınmaları durumunda kazanabilecekleri maaşın yaklaşık bir tahminini bile edinebilirler.

Faydaları Kontrol Edin

Bir rol seçerken dikkate almanız gereken başka bir faktör çalışan faydalarıdır. KFC, tıbbi sigorta kapsamı ve çalışan indirimleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir çalışan faydaları listesi sunmaktadır.

Faydaları kontrol ederek, şirketin sizi nasıl iyi bir şekilde ele aldığını ve iş kültürünün ne hakkında olduğunu öğrenirsiniz.

KFC’de İş Başvurusu Yapma

Mükemmel bir rol bulduğunuza göre, şimdi KFC’de işe alım sürecini öğrenme zamanı geldi.

KFC - İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Görsel Kaynak: Bernews

Çevrimiçi başvuru prosedürü en iyi ve en uygun olanlardan biridir. Tüm süreci aşağıdan inceleyin.

Online Başvuru

Zaten web sitesinde bulunuyorsunuz ve istediğiniz rolü seçtiniz, Başvuru işlemine başlamak için Başvur düğmesine tıklayın. Tüm gerekli detayları doldurabileceğiniz çevrimiçi bir başvuru formu üzerinden yönlendirileceksiniz. 

Bunlar kişisel bilgileriniz, iş geçmişiniz, eğitim seviyeniz, vb. dahil olmak üzere. Başvurunuzu göndermeden önce her şeyi gözden geçirin, çünkü bu aynı zamanda dijital özgeçmişiniz olarak da hizmet eder.

Görüşme ve Değerlendirme

Dijital özgeçmiş gönderdikten birkaç gün sonra e-posta veya telefon ile bir bildirim alacaksınız. Sizi bir dizi görüşme ve değerlendirmeyi içeren bir toplantıya planlayabilirler. 

Bazen bu video görüşme veya telefon aracılığıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Kendinizi hazırlayın ve sorularını etkili bir şekilde cevaplayabileceğinizden emin olun. Bu adımdan sonra, iş teklifini almak için birkaç gün sonra tekrar aranmanız gerekecek.

Sonuç

KFC’de iş başvurusu yaparken doğru yaklaşımı benimsemek, işe alınmanın en iyi yoludur. Hazırlık yapmak ve işe alım sürecini öğrenmek başarınızın anahtarıdır. Yukarıda belirtilen adımları takip edin ve başvurunuzda size şanslar dileriz.

Başka bir dilde oku