TikTok Videolarını Ücretsiz İndirmenin Adımlarını Keşfedin

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak TikTok, insanlarla bağlantı kurmak, yeni şeyler öğrenmek, sosyal konuları tartışmak ve bizi eğlendirmek için kullanılır. TikTok’ta paylaşabileceğiniz birçok şey var ve ayrıca bize TikTok videolarını indirme imkanı sunuyor.

Orjinal kullanıcı takipçilerine izin verdiği sürece TikTok videoları oluşturabilir, düzenleyebilir ve TikTok videolarını indirebilirsiniz. Uygulamanın başka insanların içeriğini kendi maddi kazançları için kullanımı konusunda sıkı kuralları vardır, bu yüzden videolarını indirirken çok dikkatli olmanız gerekir.

ADVERTISEMENT

Ücretsiz olarak TikTok videolarını nasıl indireceğinizi öğrenmek ilginizi çekiyorsa, aşağıdaki kılavuza göz atın.

TikTok Videolarını Ücretsiz İndirmenin Adımlarını Keşfedin
Resim Kaynağı: The New York Times

Ücretsiz TikTok Videolarını İndirmenin Nedenleri

İnsanların TikTok videolarını ücretsiz indirmek istemesinin birçok nedeni var. Beğendiğiniz videoyu orijinal paylaşan silmek istediğinde, hep bir kopyasını kendiniz için saklamak istersiniz.

TikTok Videolarını Ücretsiz İndirmenin Adımlarını Keşfedin
Görsel Kaynağı: Forbes

Bu, özellikle video eğitiminizle ilgiliyse veya mahkemede delil olarak kullanmak istiyorsanız çok önemlidir. Ayrıca TikTok videolarını kütüphanenizin bir parçası olarak indirmek istersiniz, böylece arkadaşlarınızla çevrimdışı paylaşabilirsiniz.

ADVERTISEMENT

Ardından, bu videoları okulda veya işte sunumunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Çevrimdışı erişilebilirlikleri, işlev görmeleri için internet bağlantısına ihtiyaç duymadıklarından, paylaşmanızı kolaylaştırır.

TikTok Videolarını İndirirken Hatırlatma

TikTok videolarını ücretsiz olarak indirme seçeneğine sahip olabilirsiniz, ancak yine de video sahibinden izin istemeniz gerekecektir.

TikTok videolarını indirip kullanmak, özellikle içeriklerini para kazanmak amacıyla kullanırsanız hırsızlık olarak değerlendirilebilir.

ADVERTISEMENT

Sahte hesap oluşturmak için TikTok’a bir rapor gönderebilirler. Bu nedenle, platformda herhangi bir şey indirmeden önce her zaman orijinal yayıncıdan izin istemeniz en iyisidir.

Android Üzerinden TikTok Videoları Nasıl Ücretsiz İndirilir

TikTok videolarını ücretsiz olarak indirmenin Android ve iOS cihazlarda önemli bir farkı bulunmaktadır.

TikTok Videolarını Ücretsiz İndirmenin Adımlarını Keşfedin
Görsel Kaynağı: WIRED

Android mobil telefonunuzda videoları indirmek için TikTok uygulamasını başlatın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun. Ekranın sağ tarafında Paylaş simgesi olmalı.

Bu, diğer sosyal medya platformlarında videonun paylaşılmasını da içeren seçenekler listesini açar. Videoyu ücretsiz indirmek için Kaydedilen Video seçeneğini bulun ve dokunarak videoyu indirin.

Unutmayın ki bu seçenek, kullanıcının videolarının başkaları tarafından indirilmesine izin vermesi durumunda mevcuttur.

Ücretsiz olarak iOS’ta TikTok Videoları Nasıl İndirilir

iOS cihazları için videoları ücretsiz indirmek daha fazla adım gerektirir. TikTok uygulamasını açarak indirmek istediğiniz videoyu aramaya başlayın. 

Videoyu bulduktan sonra Paylaş düğmesine dokunun, seçenekler arasında kaydırın ve Videoyu Kaydet’i seçin. Video indirmeye başlayacak ve yapmanız gereken tek şey ilerleme çubuğunun tamamen dolmasını beklemek. 

Ardından cihazınızın videoyu tamamen indirip indirmediğini kontrol etmek için Fotoğraflar uygulamanıza bakabilirsiniz. 

Ücretsiz TikTok Videolarını İndirmenize Yardımcı Olacak Uygulamalar

Telefonunuzda ve bilgisayarınızda TikTok videolarını ücretsiz indirmenizi sağlayan birçok uygulama bulunmaktadır. 

TikTok Videolarını Ücretsiz İndirmenin Adımlarını Keşfedin
Görsel Kaynak: BBC

Kullanıcı profiline Video Kaydet işlevini devre dışı bıraktıysa, videoyu indiremeyeceksiniz. Ekran kaydediciye sahip değilseniz, bu uygulamaları kullanarak videoyu indirebilirsiniz. 

Yine de videoların ve hesabın sahibinden izin almanız gerektiğini unutmayın.

VideoProc Converter AI

VideoProc Converter AI, ücretsiz TikTok videolarını indirmek için en iyi uygulamalardan biridir. Aynı zamanda birçok diğer sosyal medya uygulamasında video indirmek için güvenli ve etkilidir.

Uygulamayı kullanmanın en iyi yanı, videoları filigransız indirmenize olanak tanımasıdır. Birkaç seçenekle videoyu kolayca indirebilir ve yüksek kaliteli sonuçlar hemen sağlar.

Uygulama ayrıca filigranları kaldırmaya yardımcı olmak için düzenleme araçlarına sahiptir, videoları döndürmenizi sağlar ve çok daha fazlasını sunar.

SaveTT

SaveTT, TikTok videolarını MP3 ve MP4 formatında kolayca indirmenizi sağlayan başka bir TikTok video indiricisidir. Hızlı ve kolay indirmeler sunar ve herhangi bir indirme kısıtlaması olmadan videolar indirebilirsiniz. Ayrıca, videoları herhangi bir marka suyu olmadan indirebilir ve indirdiğiniz videoları arkadaşlarınızla çevrimdışı paylaşmanıza olanak tanır.

SnapTik

Eğer birçok menü ve seçenekle uğraşmadan TikTok videolarını hızlı ve kolay bir şekilde indirmek istiyorsanız, SnapTik en iyi seçenektir. 

Herhangi bir cihazda videoları indirebilir ve video kalitesini artırmak için herhangi bir filigran bırakmaz. Ücretsizdir ve videoyu indirdikten birkaç saniye sonra sonuçları alırsınız. 

Tüm videolar doğrudan cihazınızda saklanır, bu yüzden başka bir yerde saklanmaları konusunda endişelenmenize gerek yok.

TikMate

TikMate, HD kalitesinde videoları indirmenize ve yönetmenize olanak tanıyan güçlü bir araçtır. En iyi TikTok video indirmeyi arıyorsanız, bu piyasadaki en iyisidir. 

Uygulama ayrıca indirdiğiniz tüm videoları yönetebileceğiniz ve doğrudan indirme işleminden sonra düzenleyebileceğiniz bir araç kutusu sunar. Ayrıca, uygulamadaki yerleşik oynatıcı aracılığıyla indirilen videoları görüntüleyebilirsiniz. 

TikTok videolarını ücretsiz indirmek çok kolay. TikMate ile bunu sadece birkaç adımda yapabilirsiniz.

Sonuç

Milyonlarca insanın eğlenceli ve oldukça eğitici videolar bulmak için TikTok’u kullandığı göz önüne alındığında, birçok kişi de farklı sebeplerle bu videoları kaydetmek ve indirmek istiyor. Bu nedenle, ücretsiz olarak TikTok videolarını nasıl indireceğinizi de öğrenmeniz önemlidir. Yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak ve pek çok zorlukla uğraşmadan videoları indirebileceksiniz.

Başka bir dilde oku