Burger King – Boşluklar İçin Nasıl Başvurulur

Hamburger endüstrisinde iş arayanlar için birçok fırsat var, özellikle de Burger King’de. Yarı zamanlı bir iş veya tam zamanlı bir program arıyorsanız bile, fast-food devi yaptığınız iş için uygun bir tazminat sunar ve birçok büyüme ve gelişme fırsatı sunar.

Başvuru süreci takip etmesi kolaydır. Çok basit olsa da, işe alınma şansınızı artırmak için uygun şekilde yönlendirilmelisiniz.

ADVERTISEMENT

Burger King’deki boş pozisyonlara nasıl başvurulacağını öğrenmek için aşağıdaki rehberi kontrol edin.

Burger King - Boşluklar İçin Nasıl Başvurulur
Resim Kaynağı: Allrecipes

Burger King’de İş İlanları

Burger King, dünyaca ünlü bir fast-food şirketidir ve dünya çapında binlerce mağazaya sahiptir. 

Burger King - Boşluklar İçin Nasıl Başvurulur
Görsel Kaynağı: New York Post

Bu sadece, işe başvurduğunuzda hemen üstlenmeye hazır iş ilanlarının her zaman olacağı anlamına gelir. 

ADVERTISEMENT

İşe alımı için mükemmel becerilere sahipseniz, başvurabileceğiniz daha fazla boş pozisyon bile var. 

Burger King’deki iş ilanlarına başvurduğunuzda sizi nelerin beklediğini kontrol edin.

Mürettebat Üyesi

Burger King’de en yaygın iş ilanlarından biri genellikle mürettebat üyesi‘dir. Mürettebat üyeleri genellikle müşteriden sipariş almak, işlemek ve hazırlamakla sorumludur ve mağazanın temizliğine yardımcı olurlar.

ADVERTISEMENT

Genellikle giriş seviyesinde olan bu rol, fast food endüstrisine girmek isteyenler için uygundur.

Kasiyer

Kasiyerler genellikle tezgahtaki işlemleri yönlendirme ve müşterilerden sipariş kabul etme görevi verilen ekip üyeleridir. 

Matematik konusunda çok iyi olmalı ve iyi bir müşteri hizmetleri becerisine sahip olmalıdırlar. Kasiyerler ayrıca iyi iletişim ve kişilerarası becerilere sahip olmalıdır.

Denetleyici

Denetleyiciler vardiyaları sırasında her şeyin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamakla görevlidirler. Vardiyaları sırasında her bir çalışanla ilgilenir ve tüm müşteri endişelerinin çözüldüğünden emin olurlar. 

Ayrıca, mağaza içindeki neredeyse tüm departmanlardan sorumlu olup şirketin bilindiği standartlara uygun çalışmalarını sağlarlar.

Yönetici

Yöneticiler, mağazanın genel performansından sorumludur. Yeni çalışanları işe almak, onları eğitmek ve işe alındıkları görevleri yerine getirebilmeleri için gerekli becerilere sahip olmalarını sağlamakla görevlidirler. 

Ayrıca, mağazanın başarılı olmasına yardımcı olacak birçok iş kararı da alırlar.

Burger King’de İş Başvuruları Yapma

Burger King’de iş başvuruları için tüm süreç oldukça kolay takip edilebilir.

Burger King - Boşluklar İçin Nasıl Başvurulur
Görsel Kaynak: Mashed

İş başvuruları konusunda hiçbir deneyimi olmayanlar bile tüm süreci kolayca anlayabilirler.

Sadece adımları doğru bir şekilde takip etmeniz, işe alınma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Gereksinimleri Öğrenin

Gereksinimler, Burger King’de başvurunuzun başarısı için hayati öneme sahiptir. Bir iş başvurusu yapmak için önemli kişisel bilgilerinizi içeren bir özgeçmiş hazırlamanız ve kapak mektubunuzu hazırlamanız gerekecektir.

Ayrıca, lise diplomanız, banka hesabınız ve herhangi bir devlet tarafından verilen kimlikler gibi diğer önemli belgelerinizin kopyalarına da sahip olduğunuzdan emin olun.

İş İlanlarını Keşfedin

Her şeyi hazırladıktan sonra, Burger King’de başvuruda bulunabileceğiniz en iyi iş ilanlarını aramak için resmi web sitesini kullanabilirsiniz.

Web sitesi, işle ilgili sorumluluklar ve beklentiler de dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahiptir.

İş ilanlarını arayın ve niteliklerinize uygun mükemmel eşleşmeyi bulmak için web sitesindeki arama işlevini kullanın.

Çevrimiçi Başvuru Yap

Artık mükemmel iş ilanını seçtiyseniz, başvuru yapma zamanı geldi. Başvuruya tıklayın ve bilgilerinizle çevrimiçi başvuru formunu doldurun. Özgeçmişinizi ve başvurunuz için gereken diğer belgeleri yükleyin. 

Başvurunuzu göndermeden önce her şeyi gözden geçirin. Başvurunuzla ilgili güncellemeleri almak için web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Burger King’de İş Başvuruları İçin Başarıyla Nasıl Başvuruda Bulunulur

Tüm başvuru süreci kolay olsa da, özellikle iş başvurusu yapma konusunda hiç deneyiminiz yoksa yolda birkaç zorlukla karşılaşabilirsiniz. 

Burger King - Boşluklar İçin Nasıl Başvurulur
Görsel Kaynak: New York Post

Burger King’de iş başvuruları için başarılı bir şekilde başvuruda bulunmanın bazı ipuçları şunlardır.

Becerilerinizi Öne Çıkarın

Burger King’de hızlı bir şekilde işe alınmanın en iyi yollarından biri, becerilerinizi özgeçmişiniz aracılığıyla vurgulamaktır.

Özgeçmişiniz becerilerinize ilişkin tüm bilgileri içermelidir. Becerilerinizi vurguladığınızdan ve bunları belirli iş gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirdiğinizden emin olun.

İnsan Ol

Vurgulamanız gereken başka bir yetenek, sosyal becerilerinizdir. Burger King’deki birçok iş ilanı, müşterilerle iletişim kurmanızı gerektirir. 

Müşterilerle iletişim kurmak için insanlarla geçinme becerilerinizi geliştirmeniz gerekecek. 

Çoğu zaman, müşterilerinizle sorunları çözmeniz gerekecektir, bu nedenle bunu yapmak için uygun beceriler geliştirmeniz gerekecek.

Her Zaman Dakik Olun

Dakiklik, hala iş başvurusu yapanlar için büyük bir artıdır. Bu, işinizi ciddiye aldığınızı ve takım oyuncusu olduğunuzu gösterir. 

Mülakatlarınız sırasında özellikle zamanında olun, çünkü bu onlara sizin zamanlarına saygı duyduğunuzu gösterir.

Araştırmanızı Yapın

Mülakat sırasında şirket hakkında yapılan soruların yanı sıra birkaç kişisel soruyla karşılaşacaksınız. Her zaman araştırma yapın ve Burger King’in geçmişi ve kültürü hakkında bilgi edinin.

Bu, bir fast-food şirketinde çalışmanın nasıl olduğuna dair size bir fikir verecektir. Ayrıca, birkaç yıl boyunca çalışacağınız şirketi daha fazla tanıma şansınız olur. Daha fazla bilgi edinme fırsatını kendinize sunarsınız.

Sorular Sormaktan Çekinmeyin

Mülakatın sonunda, özellikle bir şeyi açıklamak istiyorsanız sorular sormaktan çekinmeyin. Ayrıca, bir şeyi doğrulamanız gerektiğinde veya başvurunuzla ilgili güncellemeleri almanız gerektiğinde iletişim numaralarını da istemelisiniz.

Mülakat, birbirinizi tanımanın iki yönlü bir sürecidir, bu da sizin de şirket hakkında mülakatçıya sorular sormanız gerektiği anlamına gelir.

Sonuç

Bugün ilk adımı atın ve Burger King’deki iş ilanlarına başvurun. Bu fast-food şirketinde çalışmaktan elde edeceğiniz faydalar sizi şaşırtacak. Bu, daha fazla fırsata kapı açabilecek ödüllendirici bir deneyimdir.

Başka bir dilde oku