McDonald’s – dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu

McDonald’s nie je len o tom, že vám poskytne lahodné jedlo, ale tiež stabilný príjem. Môžete pracovať v reštaurácii McDonald’s a nájsť veľmi zaujímavú príležitosť na príjem a kariérny rast. Môže to byť dokonca kameň úrazu na vytúženú kariéru v budúcnosti.

Keď si spomeniete na McDonald’s, okamžite vás napadnú hamburgery a hranolky, no môže to byť tá úžasná kariéra, o ktorej ste snívali. Všetko začína tým, že pošlete svoju online prihlášku.

ADVERTISEMENT

Ak chcete začať svoju cestu a kariéru v McDonald’s, pozrite si sprievodcu nižšie a dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu v McDonald’s.

McDonald's - dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu
Zdroj obrázka: McDonald’s Corporation

Prečo by ste mali žiadať o prácu v reštaurácii McDonald’s

McDonald’s nielen ponúka stabilnú prácu pre tých, ktorí ju hľadajú, ale existuje mnoho dôvodov, prečo by si ľudia chceli žiadať o prácu v rýchlej občerstvovacej reštaurácii.

McDonald's - dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu
Zdroj obrázka: Business Insider

Získate prístup k množstvu výhod a výhod, ktoré nie sú dostupné nikde inde.

ADVERTISEMENT

Správna Školenie

Mnohé reštaurácie často prijímajú nových zamestnancov s očakávaním, že už vedia, ako na to. Preto sa McDonald’s vyznačuje ako firmá pre nováčikov, pretože poskytuje novým zamestnancom riadne a dôkladné školenie. 

Takto pochopia, čo musí byť vykonané a prečo to musí byť vykonané. Existuje niekoľko školení, ktorými musíte prejsť, kým vôbec dostanete povolenie pracovať v obchode.

Výhody zdravotnej starostlivosti

Ďalším skvelým dôvodom pre zamestnanie v McDonald’s sú ich výhody v oblasti zdravotnej starostlivosti. Oprávnení zamestnanci získavajú krytie v oblasti lekárskeho poistenia, ako aj zubné a očné poistenie na preventívne prehliadky.

ADVERTISEMENT

Nie je veľa firiem, ktoré kryjú takéto výdavky pre každého svojho zamestnanca.

Flexibilný pracovný čas a správna rovnováha medzi prácou a súkromím

Práca v McDonald’s môže byť trochu chaotická a hektická. Budú dni, keď budete pracovať až 12 hodín, ale spoločnosť tiež dbá na správnu rovnováhu medzi prácou a súkromím.

Zamestnanci si môžu vybrať z flexibilného pracovného plánu, aby sa im to hodilo k ich životu mimo práce. Aj keď sa môžu vyskytnúť prípady nadčasov, tiež budete primerane odmenení za ťažkú prácu, ktorú ste vykonali.

Zľava pre zamestnancov

Všetci zamestnanci reštaurácie McDonald’s majú nárok na zamestnaneckú zľavu dokonca aj mimo pracovného času. To znamená, že môžu šetriť peniaze pri každej návšteve akéhokoľvek reštaurácie McDonald’s v ich blízkosti. Je to špeciálna zľava poskytnutá všetkým zamestnancom ako odmena za ich oddanosť práci.

Aké sú požiadavky na prácu v reštaurácii McDonald’s

Existuje niekoľko požiadaviek, ktoré musíte splniť predtým, než sa môžete uchádzať o prácu v reštaurácii McDonald’s. Musíte mať zákonný vek na to, aby ste sa mohli uchádzať o plný úväzok. 

McDonald's - dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu
Zdroj obrázka: Los Angeles Times

V iných predajniach môžu 14-roční a starší uchádzať sa o brigádne zamestnanie. Musíte mať súhlas rodičov a inú vládnu dokumentáciu, aby ste predišli akýmkoľvek problémom. 

Uchádzači tiež potrebujú maturitu, zatiaľ čo na iných pozíciách sú požadované ďalšie kvalifikácie, ako je vysokoškolský diplom a ďalšie certifikáty. 

Niektoré pozície vyžadujú predchádzajúce skúsenosti, ako sú supervízori a manažéri. Všetky požiadavky nájdete na oficiálnej webovej stránke o kariére.

Kde sa uchádzať o zamestnanie v reštaurácii McDonald’s

Môžete sa uchádzať o zamestnanie v ktorejkoľvek reštaurácii McDonald’s, no viete, že existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako sa uchádzať bez toho, aby ste museli ísť do najbližšej reštaurácie? Jedným z najlepších spôsobov, ako sa uchádzať o zamestnanie v reštaurácii McDonald’s, je urobiť to online.

Proces online prihlásenia je veľmi jednoduchý a efektívny. Ďalšie informácie o online prihlásení nájdete nižšie.

Okrem online prihlásenia môžete tiež skontrolovať ďalšie webové stránky tretích strán, ktoré propagujú prihlášky o zamestnanie, ako je Indeed. Tiež existujú veľtrhy práce a udalosti, na ktorých môžete zúčastniť sa, aby ste boli čo najrýchlejšie zamestnaní.

Dokončenie Vášho online žiadosti v McDonald’s

Ak máte záujem uchádzať sa online, existujú určité kroky, ktoré musíte dodržať pre odoslanie svojej online žiadosti. 

McDonald's - dozviete sa, ako sa uchádzať o prácu
Zdroj obrázka: Daily Meal

Vezmite na vedomie, že všetko sa robí online okrem kedy vás zavolajú na pohovor. 

Môžu požadovať, aby ste prišli na pohovor do ich kancelárie alebo môžu pohovor uskutočniť cez telefón alebo online videopohovor.

Odoslanie vášho online prihlášky

Prejdite na oficiálnu webovú stránku a kliknite na Sekcia Kariéra. Hľadajte a vyberte pracovné miesto, na ktoré sa chcete uchádzať, a kliknite na tlačidlo ‘Použiť’.

Zadajte svoje osobné údaje a vyplňte online prihlášku s ďalšími podrobnosťami.

Vyznačte si predchádzajúcu pracovnú skúsenosť a uistite sa, že poskytnete svoje kontaktné údaje a svoju dostupnosť. Skontrolujte všetko pred odoslaním.

Osobnostné hodnotenie a pohovor

Po odoslaní svojej prihlášky budete pozvaní na vyplnenie rôznych typov hodnotení. Jedným z nich je osobnostné hodnotenie, kde sa skúma, ako reagujete na rôzne situácie v práci.

Taktiež sa skúma vaše osobnostné vlastnosti a váš pracovný etik. Na základe pozície, na ktorú ste sa uchádzali, budete tiež pozvaní na sériu pohovorov.

To môže byť uskutočnené online prostredníctvom videohovoru alebo vám môžu určiť čas na návštevu ich kancelárie. Dokonca môžete absolvovať sériu panelových pohovorov.

Kontrola pozadia a ponuka zamestnania

Spoločnosť McDonald’s tiež vykonáva kontrolu pozadia pre všetkých uchádzačov. Môžu kontaktovať vašich predchádzajúcich zamestnávateľov na overenie vašej zamestnanosti a hovoriť s mnohými ďalšími referenciami z vášho životopisu.

Spoločnosť tiež môže požadovať, aby ste sa podrobili testovaniu na drogy. Keď je všetko hotové a poskytnete im aj potrebné doklady, budete pozvaní do ich kancelárie na ponuku práce. Môžete podpísať ponuku zamestnania a začať neskôr so školením.

Orientácia a školenie

Noví zamestnanci absolvujú orientáciu a prehliadku celej prevádzky, aby sa mohli zoznámiť. Sú tiež predstavení tímom, s ktorými budú pracovať, najmä v reťazcoch McDonald’s. 

Po tomto všetci noví zamestnanci absolvujú rozľahlé školenia, ktoré môžu trvať až niekoľko týždňov, kým môžu začať pracovať v obchode.

Záver

McDonald’s ponúka príležitosti pre ľudí, ktorí hľadajú stabilné pracovné miesta. Získate finančnú stabilitu, kariérne príležitosti na rast a rozvoj, a dokonca sa naučíte nové zručnosti, ktoré môžete využiť, keď sa rozhodnete pracovať v inom odvetví.

Čítajte v inom jazyku