McDonald’s – Dowiedz się, jak aplikować o pracę

McDonald’s nie oferuje Ci tylko pysznych posiłków, ale także stałych dochodów. Możesz pracować w restauracji McDonald’s i znaleźć bardzo interesującą możliwość zarobku oraz rozwoju kariery. Może to nawet być trampolina do obiecującej kariery w przyszłości.

Gdy myślisz o McDonald’s, od razu myślisz o hamburgerach i frytkach, ale może to być wspaniała kariera, o której marzyłeś. Wszystko zaczyna się od złożenia swojego wniosku online.

ADVERTISEMENT

Jeśli chcesz rozpocząć swoją drogę zawodową w McDonald’s, sprawdź poniższy przewodnik, aby dowiedzieć się jak aplikować o pracę w McDonald’s.

McDonald's - Dowiedz się, jak aplikować o pracę
Źródło obrazu: McDonald’s Corporation

Dlaczego powinieneś ubiegać się o pracę w McDonald’s

McDonald’s nie tylko oferuje stabilną pracę dla tych, którzy jej szukają, ale jest również wiele powodów, dla których ludzie chcieliby aplikować w tej sieci restauracji fast food.

McDonald's - Dowiedz się, jak aplikować o pracę
Źródło obrazu: Business Insider

Zyskujesz dostęp do wielu świadczeń i korzyści, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

ADVERTISEMENT

Odpowiednie szkolenie

Wiele restauracji często zatrudnia nowych pracowników oczekując, że ci już znają zasady. Dlatego McDonald’s wyróżnia się jako przyjazna dla nowicjuszy firma, ponieważ oferuje nowym pracownikom odpowiednie i gruntowne szkolenie. 

Dzięki temu rozumieją co musi być zrobione i dlaczego to musi zostać zrobione. Istnieją różne programy szkoleniowe, przez które musisz przejść, zanim w ogóle będziesz mógł pracować w sklepie.

Korzyści zdrowotne

Kolejnym wspaniałym powodem, aby ubiegać się o pracę w McDonald’s są korzyści zdrowotne. Uprawnieni pracownicy otrzymują ubezpieczenie medyczne, a także ubezpieczenie stomatologiczne i okulistyczne na wizyty kontrolne. 

ADVERTISEMENT

Nie ma wielu firm, które pokrywają takie wydatki dla każdego swojego pracownika.

Elastyczny Grafik i Odpowiednia Równowaga Pracy i Życia Prywatnego

Praca w McDonald’s może być nieco chaotyczna i szalona. Będą dni, kiedy pracujesz przez 12 godzin, ale firma również ceni odpowiednią równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Pracownicy mogą wybierać z elastycznego grafiku, aby dostosować go do swojego życia poza pracą. Choć zdarzają się nadgodziny, zostaniesz również uczciwie wynagrodzony za ciężką pracę, którą wykonałeś.

Zniżka dla pracowników

Wszyscy pracownicy McDonald’s otrzymują zniżki pracownicze, nawet gdy nie pracują. Oznacza to, że mogą oszczędzać pieniądze za każdym razem, gdy zdecydują się zjeść w restauracji McDonald’s w pobliżu. To specjalna zniżka dla wszystkich pracowników za ich oddanie w pracy.

Jakie są wymagania do pracy w McDonald’s

Przed złożeniem wniosku o pracę w McDonald’s musisz spełnić kilka wymagań. Musisz być pełnoletni, aby ubiegać się o pełnoetatową pracę. 

McDonald's - Dowiedz się, jak aplikować o pracę
Źródło obrazu: Los Angeles Times

W niektórych placówkach 14-latkowie i starsi mogą ubiegać się o pracę w niepełnym wymiarze godzin. Aby uniknąć problemów, musisz przedstawić zgodę rodziców i inne dokumenty rządowe. 

Wymagane jest także posiadanie świadectwa ukończenia szkoły średniej; inne stanowiska będą wymagały dodatkowych kwalifikacji, takich jak stopień college’u i inne certyfikaty. 

Część stanowisk może wymagać doświadczenia zawodowego, na przykład do pracy jako kierownicy. Wszystkie wymagane kwalifikacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej kariery w McDonald’s.

Gdzie można składać podania o pracę w McDonald’s

Możesz składać podania o pracę w dowolnym sklepie McDonald’s, ale czy wiesz, że istnieje kilka innych sposobów składania podań, bez konieczności odwiedzania pobliskiego sklepu? Jednym z najlepszych sposobów na złożenie podania o pracę w McDonald’s jest złożenie go online.

Proces składania podań online jest bardzo prosty i wydajny. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat składania podań online.

Oprócz składania podań online, możesz także sprawdzić inne strony internetowe z ofertami pracy, które promują aplikacje o pracę, takie jak Indeed. Istnieją również targi pracy i wydarzenia, na których można zostać zatrudnionym jak najszybciej.

Uzupełnianie Wniosku Online w McDonald’s

Jeśli jesteś zainteresowany(-a) składaniem wniosku online, istnieją pewne kroki, które musisz podjąć, aby wysłać swój wniosek online. 

McDonald's - Dowiedz się, jak aplikować o pracę
Źródło obrazu: Daily Meal

Zauważ, że wszystko to odbywa się online, z wyjątkiem, gdy zadzwonią do ciebie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Mogą wymagać, abyś przyszedł(a) do ich biura na rozmowę kwalifikacyjną lub mogą przeprowadzić rozmowę przez telefon lub za pomocą wideokonferencji online.

Przesyłanie swojego wniosku online

Odwiedź oficjalną stronę internetową i kliknij na Kariera. Znajdź i wybierz ofertę pracy, na którą chcesz aplikować, a następnie kliknij Zastosuj.

Podaj swoje dane osobowe i wypełnij formularz aplikacyjny online, podając więcej szczegółów.

Wymień jakąkolwiek dotychczasową pracę i upewnij się, że podajesz zarówno swoje dane kontaktowe, jak i dostępność. Sprawdź wszystko przed przesłaniem.

Ocena osobowości i wywiad

Po złożeniu aplikacji zostaniesz zaproszony do przeprowadzenia różnych rodzajów ocen. Jedną z nich jest ocena osobowości, podczas której sprawdzane jest, jak reagujesz na różne scenariusze w pracy.

Badanie to obejmuje również twoje cechy osobowości oraz etykę pracy. Zostaniesz również zaproszony na szereg rozmów kwalifikacyjnych, zależnie od roli, na którą się ubiegasz.

Może to być przeprowadzone online poprzez wideokonferencję, lub mogą umówić się z Tobą na wizytę w swoim biurze. Możesz nawet musieć przejść szereg rozmów w panelu.

Sprawdzenie tła i oferta pracy

McDonald’s przeprowadza także sprawdzenie tła wszystkich kandydatów. Mogą skontaktować się z twoim poprzednim pracodawcą, aby zweryfikować twoje zatrudnienie oraz porozmawiać z wieloma innymi osobami referencyjnymi z twojego CV. 

Firma może również zażądać, abyś przeszedł test na obecność substancji odurzających. Gdy wszystko będzie zakończone i dostarczysz im wymagane dokumenty, zostaniesz zaproszony do biura w celu zaoferowania pracy. Możesz podpisać ofertę pracy i rozpocząć później szkolenie.

Szkolenie i Orientacja

Nowi pracownicy przechodzą szkolenie oraz zwiedzanie całego obiektu, aby mogli się zaznajomić. Są również zapoznawani z zespołem, z którym będą pracować, zwłaszcza w restauracjach McDonald’s. 

Po tym wszyscy nowi pracownicy przechodzą rozległe szkolenie, które może trwać nawet kilka tygodni, zanim będą mogli pracować w sklepie.

Wnioski

McDonald’s oferuje możliwości dla osób poszukujących stabilnej pracy. Zapewnia stabilność dochodów oraz możliwości rozwoju i awansu zawodowego, a nawet umożliwia zdobycie nowych umiejętności, które mogą być przydatne, gdy zdecydujesz się pracować w innej branży.

Czytaj w innym języku