Walmart – Zjistěte, jak se ucházet o zaměstnání

Walmart je obchodní společnost, která nabízí mnoho atraktivních pracovních příležitostí pro ty, kdo je hledají. Existuje mnoho důvodů, proč skoro každý chce v této společnosti pracovat. Tyto příležitosti sahají od konkurenčních platů až po rozvoj kariéry a postup.

Existuje také mnoho benefitů spojených s prací v Walmartu, o kterých nebudete věřit, že je nabízejí. Pokud hledáte stabilní zaměstnání s benefity, které potřebujete, Walmart je to nejlepší řešení.

ADVERTISEMENT

Podívejte se, jak můžete začít svou cestu a dozvědět se, jak se ucházet o práci ve Walmartu.

Walmart - Zjistěte, jak se ucházet o zaměstnání
Zdroj obrázku: Quartz

Jaké je pracovat v Walmartu?

První otázka, kterou byste si položili, pokud se chystáte ucházet o místo v Walmartu, je, jaké je pracovat tam. 

Walmart - Zjistěte, jak se ucházet o zaměstnání
Zdroj obrázku: Walmart Corporate

Walmart je obchodní společnost, kde musíte komunikovat s zákazníky. Pokud nejste společenská osoba, mohli byste se ocitnout v těžké situaci nebo se muset ucházet o místa ve společnosti, která nemusí komunikovat se zákazníky. 

ADVERTISEMENT

Mnozí bývalí zaměstnanci zmínili, že obchod nabízí mnoho výhod a recenze opakovaně zmiňují stabilní příjem, vhodné pracovní hodiny a to, že se naučili mnoho dovedností, které lze přenést i do jiných odvětví.

Proč se hledat práci v Walmartu?

Možná to není to nejzářivější zaměstnání na světě, ale pokud chcete mít stabilní příjem a spokojenost ze zaměstnání, Walmart je klíčem k vašemu úspěchu

Zjistíte, že manažeři jsou ochotnější spolupracovat s vámi na rozvoji vašich dovedností a ani nemusíte mít vysokoškolské vzdělání k tomu, abyste pro ně začali pracovat. Existuje také mnoho kariérních příležitostí pro růst, a mít stabilní práci v této ekonomice pro vás bude znamenat hodně. 

ADVERTISEMENT

Kromě toho získáte také přístup k celé řadě zaměstnaneckých výhod, jako je zdravotní pojištění, penzijní plány, programy kariérního postupu a mnoho dalšího.

Příprava na žádost o zaměstnání ve společnosti Walmart

Žádost o zaměstnání ve společnosti Walmart vyžaduje hodně přípravy, zejména pokud je to poprvé, co žádáte o jakoukoli práci.

Walmart - Zjistěte, jak se ucházet o zaměstnání
Zdroj obrázku: PYMNTS

Příprava vám může pomoci předvídat problémy a řešit je okamžitě, což vám umožní dokončit celý náborový proces v žádném čase.

Podívejte se, co musíte udělat, abyste se připravili na vaši žádost dolů.

Prozkoumejte a pochop svou roli

Nejlepší částí přihlašování o práci v Walmartu je, že můžete objevovat a poznávat mnoho rolí nabízených na jejich oficiální webové stránce.

Můžete najít všechny otevřené pracovní pozice a zkontrolovat každou z nich, abyste se mohli rozhodnout, která vám nejlépe vyhovuje. Uchazeči musí pochopit roli a odpovědnosti, než začnou s přihlášením.

Také je užitečné prozkoumat historii společnosti, pracovní kulturu a misi, abyste porozuměli tomu, v co věří.

Připravte si svůj životopis

Váš životopis hraje velmi důležitou roli v vaší žádosti. Musí obsahovat veškeré vaše osobní údaje a kontaktní údaje.

Vše musí být správné a přesné, včetně dovedností, které máte nabídnout. Ujistěte se, že zdůrazňujete své dovednosti a že se také týkají pozice, na kterou se ucházíte.

Oblečte se na příklad

Mnoho lidí často podceňuje, jak může adekvátní oblékání zanechat dobrý dojem na rekrutéra.

I když se nemusíte oblékat ve společenském oblečení jen proto, abyste na ně udělali dojem, vhodné oblékání při příchodu na pohovor bude mít dlouhodobý dopad na rekrutéra.

To je samo o sobě může pomoci během náborového procesu zvýšit vaše šance na získání zaměstnání.

Jak se přihlásit na zaměstnání do společnosti Walmart

Přihlášení na zaměstnání ve společnosti Walmart začíná návštěvou oficiálního webu. Na webu bude k dispozici mnoho informací a může to být trochu přesyceno. 

Walmart - Zjistěte, jak se ucházet o zaměstnání
Image Source: RetailWire

Zde jsou zjednodušené kroky k přihlášení na zaměstnání do společnosti Walmart.

Vytvoření účtu

Vytvořte si účet nebo přihlaste se do vašeho účtu, pokud jej již máte. Váš účet bude sloužit také jako váš profil během vaší žádosti. 

Váš profil musí obsahovat všechny potřebné údaje pro žádost, protože budou také kontrolovány při podávání žádosti o práci. 

Po přihlášení přejděte na domovskou stránku Kariéry a vyberte si pozici, na kterou chcete podat žádost.

Online přihlášení

Klikněte na tlačítko Ucházet se a vyplňte online přihlášku se svými informacemi. Budete muset také nahrát několik dokumentů, jako je životopis, motivační dopis a další. 

Nezapomeňte si všechno zkontrolovat na překlepy a ujistěte se, že dokumenty byly správně nahrány před odesláním. 

Po odeslání vaší žádosti ji budou posuzovat a budete muset počkat několik dní, než se znovu od nich ozvou.

Pohovor a hodnocení

Za pár dní byste měli obdržet e-mail nebo hovor, pokud jsou o vás zajímáni. Budete pozváni do jejich kanceláře na pohovor a sérii hodnocení vašich dovedností. 

Připravte se na svůj pohovor a přiměřeně se oblékněte na tuto událost. Ujistěte se, že přijdete před plánovaným termínem, abyste se mohli na pohovor řádně připravit. 

Samotný pohovor a hodnocení může trvat nějaký čas nebo se může táhnout celý den.

Kontrola pozadí a nabídka práce

Po pohovoru a vyhodnocení budou prostudována celá vaše žádost.

V tomto bodě náborového procesu provedou kontrolu pozadí a budou kontaktovat vašeho bývalého zaměstnavatele pro více informací.

Ujistěte se, že také informujete svého bývalého zaměstnavatele, aby nebyli překvapeni. Po provedení kontroly pozadí obdržíte další e-mail s žádostí, abyste se vrátili do jejich kanceláře k ohledně nabídky práce.

Závěr

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli začít žádat o práci ve společnosti Walmart. Firma má rozsáhlou síť obchodů a kanceláří po celém světě, které nabízejí různé role od pozic na vstupní úrovni až po korporátní pozice. Pokud uvažujete o kariéře ve společnosti Walmart, je to vaše šance prokázat, že jste ten správný člověk pro tento zaměstnání, a začněte žádat hned dnes!

Číst v jiném jazyce