McDonald’s – Naučte se, jak se přihlásit na pracovní pozice

McDonald’s neposkytuje pouze lahodné jídlo, ale také stálý příjem. Můžete pracovat v restauraci McDonald’s a objevit velmi zajímavou příležitost k získání příjmu a rozvoji kariéry. Může to být dokonce odrazovým můstkem k slibnější kariéře v budoucnu.

Když si představíte McDonald’s, myslíte okamžitě na hamburgery a hranolky, ale může to být ta úžasná kariéra, o které jste snili. Vše začíná tím, že podáte svou online žádost.

ADVERTISEMENT

Pokud chcete zahájit vaši cestu a kariéru v McDonald’s, podívejte se na průvodce níže, abyste se dozvěděli, jak se ucházet o práci v McDonald’s.

McDonald's - Naučte se, jak se přihlásit na pracovní pozice
Zdroj obrázku: Společnost McDonald’s

Proč byste měli žádat o práci v McDonald’s

McDonald’s nejenže nabízí stabilní zaměstnání pro ty, kteří ho hledají, ale existuje také nepřeberné množství důvodů, proč by lidé chtěli pracovat v řetězci fast foodů. 

McDonald's - Naučte se, jak se přihlásit na pracovní pozice
Zdroj obrázku: Business Insider

Získáte přístup k celé řadě výhod a benefitů, které nejsou dostupné nikde jinde.

ADVERTISEMENT

Správné školení

Mnoho restaurací často zaměstnává nové zaměstnance s očekáváním, že už znají postupy. To je důvod, proč se McDonald’s vyznačuje jako společnost přátelská k nováčkům, protože nabízejí odpovídající a pečlivé školení novým zaměstnancům.

Tímto způsobem pochopí, co musí být uděláno a proč to musí být uděláno. Existuje několik školicích programů, kterými musíte projít, než vám bude dovoleno pracovat ve střešovém obchodě.

Zdravotní benefity

Dalším skvělým důvodem pro přihlášení se o práci v McDonald’s jsou jejich zdravotní benefity. Oprávnění zaměstnanci mají k dispozici krytí pro zdravotní pojištění, stejně jako i stomatologické a oční pojištění pro preventivní prohlídky.

ADVERTISEMENT

Není mnoho firem, které by pokrývaly takové náklady pro každého zaměstnance, kterého mají.

Flexibilní pracovní plán a správná rovnováha pracovního a soukromého života

Práce v McDonald’s může být trochu chaotická a hektická. Budou tu dlouhé pracovní dny, kdy pracujete 12 hodin, ale společnost také dbá na správnou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Zaměstnanci si mohou vybrat flexibilní pracovní plán dle svých potřeb mimo pracovní dobu. I když se může stát, že budete občas pracovat přesčas, budete také spravedlivě odměněni za tvrdou práci, kterou jste odvedli.

Zaměstnanecká sleva

Všichni zaměstnanci McDonald’s jsou také poskytováni zaměstnanecké slevy i mimo svou směnu. 

To znamená, že mohou ušetřit peníze pokaždé, když se rozhodnou jíst v jakékoliv restauraci McDonald’s poblíž. Jedná se o speciální slevu pro všechny zaměstnance, kteří odvádějí maximum ve své práci.

Jaké jsou požadavky na práci v McDonald’s

Před tím, než se můžete ucházet o práci v McDonald’s, musíte splnit několik požadavků. Musíte být plnoletí, abyste se mohli ucházet o plný pracovní úvazek.

McDonald's - Naučte se, jak se přihlásit na pracovní pozice
Zdroj obrázku: Los Angeles Times

V jiných provozech mohou se ucházet o částečný úvazek i 14letí a starší. Musíte mít souhlas rodičů a další vládní dokumentaci, abyste se vyhnuli jakýmkoliv problémům.

Uchazeči musí také mít maturitu, zatímco na jiných pozicích budou vyžadovány další kvalifikace, jako je vysokoškolský diplom a další certifikáty.

Určité pozice vyžadují předchozí zkušenosti, jako jsou supervizoři a manažeři. Všechny požadavky lze nalézt na oficiálních stránkách kariéry.

Kde se ucházet o práci v McDonald’s

Můžete se ucházet o práci v jakémkoli obchodě McDonald’s, ale víte, že existuje několik dalších způsobů, jak se ucházet, aniž byste museli jít do nejbližšího obchodu? Jeden z nejlepších způsobů, jak se ucházet o práci v McDonald’s, je podání online žádosti.

Online proces podání žádosti je velmi jednoduchý a efektivní. Více informací o online aplikaci naleznete níže.

Kromě online ucházení můžete také zkontrolovat další webové stránky třetích stran, které propagují pracovní nabídky, jako je Indeed. Existují také veletrhy zaměstnanosti a události, kterých se můžete zúčastnit, abyste byli co nejdříve zaměstnáni.

Ukončení vaší online žádosti o zaměstnání v McDonald’s

Pokud máte zájem o online žádost, existují určité kroky, které musíte dodržet pro odeslání vaší online žádosti. 

McDonald's - Naučte se, jak se přihlásit na pracovní pozice
Zdroj obrázku: Daily Meal

Upozornění, že vše se odehrává online, s výjimkou osobního pohovoru.

Mohou požadovat, abyste přišli na jejich kancelář na pohovor, nebo mohou pohovor provést přes telefon nebo prostřednictvím videokonference online.

Odeslání vaší online žádosti

Přejděte na oficiální webovou stránku a klepněte na Sekce Kariéra. Vyhledejte a zvolte volné pracovní místo, na které se chcete přihlásit, a klikněte na Přihlásit se.

Zadejte své osobní údaje a vyplňte online žádost s dalšími podrobnostmi.

Nabídněte jakoukoliv předchozí pracovní zkušenost a ujistěte se, že poskytnete jak své kontaktní údaje, tak i svou dostupnost. Před odesláním vše zkontrolujte.

Zkouška osobnosti a pohovor

Po odeslání vaší žádosti budete pozváni k absolvování různých druhů zkoušek. Jedna z nich je zkouška osobnosti, kde zkoumají, jak reagujete na různé situace v práci.

Tato zkouška také zkoumá vaše osobnostní rysy a váš pracovní etos. Dále budete pozváni na sérii pohovorů v závislosti na roli, na kterou jste se ucházeli.

To může být provedeno online pomocí videohovoru, nebo vám mohou domluvit termín k návštěvě jejich kanceláře. Mohli byste dokonce podstoupit sérii panelových pohovorů.

Kontrola minulosti a nabídka práce

McDonald’s také provádí kontrolu minulosti u všech uchazečů. Mohou kontaktovat vašeho předchozího zaměstnavatele k ověření vašeho zaměstnání a mohou hovořit s mnoha dalšími reference uvedenými ve vašem životopise.

Firma také může požadovat, abyste podstoupili testování na drogy. Jakmile všechno bude hotovo a také jim poskytnete potřebné dokumenty, budete pozváni do jejich kanceláře na nabídku práce. Můžete podepsat nabídku práce a později začít se školením.

Orientace a školení

Noví zaměstnanci prochází orientací a prohlídkou celého zařízení, aby se mohli seznámit. Jsou také představeni týmu, se kterým budou pracovat, zejména v restauracích McDonald’s.

Po této fázi projdou všichni noví zaměstnanci rozsáhlým školením, které může trvat až několik týdnů, než mohou začít pracovat v restauraci.

Závěr

McDonald’s nabízí možnosti pro lidi, kteří hledají stabilní zaměstnání. Získáte stabilní příjem a kariérní možnosti růstu a rozvoje, a dokonce se naučíte nové dovednosti, které můžete využít, když se rozhodnete pracovat v jiném odvětví.

Číst v jiném jazyce