Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?
Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Powerpoint, bilindiği üzere bir sunum amaçlı programdır. Bu programda sunum yapılır. Birçok şirket bu sunum programını kullanıyor. Bu programı, öğrenen ve ihtiyaç duyan herkes yapabilir.

Ama bazen farklı şeyler de yapılabilir tabi ki. Mesela; bir resmin arka planı Powerpoint programı sayesinde silinip kaldırılabilir. Ve o resmi, istediğiniz gibi her yerde kullanabilirsiniz. Veya öğretmenler de öğrencilerine derste yardımcı olmak için bu programdan yararlanabilir. Ve öğrencilerin de daha konsantre olmaları,daha iyi anlamaları, akıllarında daha kolay kalması sağlanır. Böylece, dersler daha verimli geçer.

Bu Powerpoint programında neler var peki? Mesela; sunumunuza resim ekleyebilirsiniz, tablolar, grafikler,denklem,simge,vb. şeyler ekleyebilirsiniz.Bunları yaparsanız, sunumunuz daha verimli ve etkileyici geçecektir. Ve bu programı kullanırken, çok memnun kalacaksınız,hatta bu program size eğlenceli gelecektir. Peki,internetten bir resim buldunuz veya sosyal medyada çok güzel bir resim gördünüz, çok hoşunuza da gitti. O resmi sosyal medya hesaplarınızda veya istediğiniz başka bir yerde arka plan resmi olarak kullanmak istiyorsunuz. Peki, nasıl yapacaksınız bunu?

Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

İlk önce, bir Powerpoint sayfası açıyorsunuz. Daha sonra, sayfanın yukarısındaki menülerden ekle menüsüne tıklayın. Oradan, arka planını kaldıracağınız istediğiniz bir resmi ekleyin. Ekledikten sonra, üst kısımda biçim ayarları çıkacak ve oradaki en sağda olan menüye yani, arka planı kaldır menüsüne tıklayın. Tıkladıktan sonra, resimde değişiklik olabilir. Resminizin etrafında çerçeve çıkacaktır.

Çerçeve ile arka plan resmindeki alanı seçip, resimden arka planını kaldırmış olacaksınız. Bu kaldırmak istediğiniz arka plan resminin boyutunu nasıl istiyorsanız, ona göre ayarlayıp kaldırabilirsiniz. Size kalmış artık orası. Pek fazla zaman almıyor,zor da değil. Bu yöntemle çok güzel resimlere sahip olacaksınız, arkadaşlarınız nasıl yaptın diye.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here