İphone İle Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir
İphone İle Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

İphone İle Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir?

İçinde yaşadığımız dönemde, cep telefonlarımız artık akıllı telefon adı ile anılır oldular. Biz daha yeni aldığımız akıllı telefonumuza tam alışamadan, firmalar daha yeni ve farklı özellikler ile donattığı benzersiz bir ürününü piyasaya sunuyor. Neredeyse tüm markalar, her geçen gün kızışan rekabet ortamında ayakta durabilmek için her yıl birçok yeni modeli satışa sunuyorlar ya da yeni özelliklerle donatılmış yazılım güncellemelerini yayınlıyorlar.

Apple da diğer bilinen tüm akıllı telefon markaları gibi sürekli yeni özellikler ile donattığı farklı modelleri piyasaya sürmekte ya da yeni özelliklere sahip yazılım güncellemeleri yayınlamaktadır. iPhone bu kapsamda, iOS 7 güncellemesi ile akıllı telefon modelleri için video çekimi yapıldığı sırada aynı anda fotoğraf da çekmeye fırsat veren harika ve kullanışlı bir özellik sunmuştu.

iPhone‘un bu özelliğe sahip olan tüm modelleri ile harika videolar çekerken aynı zamanda, video kaydınız kesilmeden ne kalitesi bozulmadan, birbirinden güzel fotoğraflar da çekebilmeniz mümkün. Üstelik bu işlem için telefonunuza yeni bir yazılım ya da uygulama da yüklemenize gerek kalmıyor.

Peki, iPhone ile video kaydederken fotoğraf nasıl çekilir? Bu işlemi yapmak için öncelikle telefonunuzun kamera bölümünü açın. Kamera çekim sekmesini ayarlayın. Siz içinde bulunduğunu o güzel anı video ile ölümsüzleştirmek isterken ekranınızın sol alt köşesinde beyaz bir yuvarlak olduğunu göreceksiniz. Bu yuvarlak bizim aynı anda fotoğraf çekmemize olanak sağlayacak.

Telefonunuz elinizdeyken ve yaşadığınız anı kamera ile kaydediyorken, istediğiniz anda o beyaz düğmeye bastığınızda hem kameranız video kaydına devam edecek hem de siz o anın bir de fotoğrafını çekmiş olacaksınız. Yani telefonunuz iki komutu da yerine getirmiş oluyor ve çekilen fotoğraf ya da video kalitesinde herhangi bir değişiklik yaşanmıyor

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here