Android Telelefondan Iphone’a Kişiler Nasıl Aktarılır
Android Telelefondan Iphone’a Kişiler Nasıl Aktarılır

Kişiler Nasıl Aktarılır?

Android telefondan sonra Iphone’a geçenler için belki de en önemli sorun kişileri aktarmak olmalıdır. Android telefondan iPhone’a kişiler nasıl aktarılır sorusuna cevap olacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Birkaç adımda gerçekleştirilebilecek bu işlem sayesinde üstelik kişilerinizin resimlerini de elmaya gönderebilirsiniz.

Android telefondaki rehber‘in Apple cihaza gönderilmesinin en kolay yolu Android cihazda “.vcf” uzantılı bir dosya oluşturarak kişinin kendisine mail atmasıdır. Öncelikle Android cihazdaki kişiler hafıza kartına yedeklenmelidir. Android telefonunuzda açtığınız rehberinizi, Android cihazlarda sabit 3 tuştan biri olan menü tuşuna basıp ve ‘Kişileri Yedekle’ seçeneğine dokunarak ekrana gelen seçeneklerden ‘Bellek Kartı’nı seçmelisiniz.

Dışa aktarma için onay verdikten sonra buradaki oluşturulan dosyanın hafıza kartında yedeklendiği yeri ve adını bir yere not edebilirsiniz. Daha sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak bu dosyayı bilgisayarınıza gönderebilirsiniz. İsterseniz Android telefonunuzdan kendinize mail de atabilirsiniz. Ama her iki yöntemde de dosyanın kayıt yerinin her cihazda farklılık göstereceğini unutmayın.

Sıra iPhone’ununuzun mail kurulumuna geldi. IPhone’da “Ayarlar”ı açarak burada “Mail, Kişiler, Takvimler”e tıklayın. Ekrana gelen seçeneklerden “Hesap Ekle” seçeneğine dokunarak mail hesabınızın sunucusunu seçin. E-posta adresinizi ve şifresini girince “Sonraki” tuşuna basın.

Sıra telefon defterinizi apple cihazına kopyalamaya geldi. IPhone’dan mail yoluyla gönderdiğiniz vcf uzantılı dosyanızı açın. Rehber yedeğini aktarmak için dokunun. Rehberdeki kişileri cihazınızın rehberine aktarmak için örnek olarak “156 Kişinin Tümünü Ekle” şeklinde ekranda beliren yazıya dokunduğunuzda işleminiz gerçekleşmiş olur.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here