Android Live Photos Nasıl Kullanılır
Android Live Photos Nasıl Kullanılır

Live Photos  Nasıl Kullanılır?

Oldukça bilinen iphone markasıyla hayatımıza giren ve tanıtımı yapıldıktan sonra oldukça kullanılan live photo özelliği kullanıcıları tarafından oldukça ilginç bulunmuştur.

Iphone markasının 6s telefonlarında çıkardığı bu özellik oldukça beğenilen ve kullanılan bir özellik haline gelmiştir. Bir çok kullanıcının gönlünü kazanan bu uygulama bazı Android kullanıcılarını iphone almaya kadar teşvik edebiliyor. Iphone alamayan bireyler ise bu özelliği kullanamayacağını sanıyorlar. Fakat durum sanıldığı gibi değil. Artık Android kullanıcıları da telefonlarında live photo özelliğini rahatlıkla kullanabilecekler.

Peki Android “Live Photos” Nasıl Kullanılır?

Çoğu Android kullanıcısı bunun mümkün olmayacağını ve bu uygulamanın sadece iphonelara özel olduğunu zanneder. Aslında bu özellik sadece iphonelar için geliştirilmiştir. Fakat Android telefonlarda Google play storedan yüklenen bir uygulama sayesinde live photo özelliği rahatlıkla bu telefonlarda da kullanılabilir hale gelmiştir.

Uzun süredir popüler kamera uygulamalarından olan camera mx sayesinde Android telefonlarda da live photo özelliği rahatlıkla kullanılabilir. Live photo özelliği fotoğraftan önce çok kısa bir anı da fotoğraf karesine kaydeder ve hareketli fotoğraflar elde etmenizi sağlar.

Bu geliştirilen özellik sayesinde artık anılar tek bir fotoğraf karesinden ibaret değildir. Bu geliştirilen özelliği Android telefonlarda kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey google play storedan camera mx uygulamasını telefonunuza indirmektir. Uygulamayı indirdikten sonra live photo özelliğini Android telefonunuzda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here